Lajme

Stërvitja e pasdites, një festë për qytezën

Ka qenë një stërvitje e zakonshme, si disa dhjetra që skuadra jonë kombëtare ka zhvilluar këto ditë në përgatitoren për finalet e Kampionatit Europian “Francë 2016”. Kjo në aspektin sportiv. Futbollistët u stërvitën fillimisht me disa sprinte të lehta dhe ushtrime të tjera ...

Konferenca nr.1 në Francë: Flasin Veseli dhe Roshi

Kanë dalë në konferencën e parë për shtyp, këtu në Perros Guirec, dy futbollistët e kombëtares, Frederik Veseli dhe Odise Roshi, të cilën në orën 17.00, u paraqitën në konferecën e parë për shtyp. Të dy futbollistët, u janë pë...

Perros Guirec, qyteza e veshur kuqezi

Është veshur kuqezi, qyteza e Perros Guirec, këtu në Francë. Gjëja e parë që të bie në sy, sapo hyn në qytet janë flamujt e Shqipërisë. Në të gjithë qendrën e tij, dyqane, zyra, etj janë vendosur në vitrina flamuj kuqezi dhe simbole të tjera të ...

Stërvitja e paradites, kombëtarja përgatitet herët

Ka nisur në orën 08.30, stërvitja e paradites e ekipit kombëtar të futbollit. Futbollistët kanë zhvilluar kryesisht streçing, sprinted he ushtrime të tjera fizike. Me përjashtim të portierëve të cilët janë stërvitur, si gjithmonë më vete pjesa tjetër e skuadrës, ...