Lajme

Shqipëria e pafat, mundet nga Franca 2-0

Kombëtarja shqiptare u mund me rezultatin 2-0 nga Franca në ndeshjen e dytë të Grupit A në finalet e Evropianit 2016. Në minutat e parë Shqipëria kërkon të fitojë terren, ndërsa Franca duket sikur i përshtatet lojës sonë. Lenjani, Ajeti, por edhe Hysaj kanë pasur ...

Presidenti Nishani viziton kombëtaren

Një natë para ndeshjes me Francën, e vlefshme për Grupin A të Euro 2016, kombëtarja shqiptare është akomoduar në hotel "Pullman" të Marsejës. Rreth orës 15:50 të ditës së sotme në hotel është shfaqur një i ftuar i veçantë. Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ...

Francë-Shqipëri, priten mbi 15 mijë shqiptarë

Në qytetin e Marsejës, që të martën mbrëmë janë vënë re grupe të mëdha shqiptarësh që dalloheshin shumë lehtë veshur me fanellat e Kombëtares shqiptare dhe me simbolet kuqezi. Edhe gjatë ditës së mërkurë në qytetin ku do të luhet ndeshja ...

“Vellodrome”, Shqiperia dhe Franca stervitjet e fundit

Franca dhe Shqiperia, kane zhvilluar stervitjet e fundit ne stadiumin "Vellodrome" te Marsejes. Fillimisht Franca, ka zbritur ne fushen ku neser do te zhvillohet ndeshja. Me pas ne oren 20.30, ne fushen e lojes ka dale Shqiperia, e cila ka zhvilluar per rreth nje ore stervitjen e saj te fundit. Fillimisht ...