Lajme

Kombëtarja, mbërrin në Marsejë

Kombëtarja shqiptare e futbollit,ka lënë sot në orën 09.45 rezidencën e saj në hotel “L’ Agapa”, për të mbërritur pas 20 minutash në aeroportin e Lanionit. Në orën 10.30, avionic çarter e ka lënë pistën e këtij aeroporti për të fluturuar ...

Abrashi e Lenjani në konferencë për shtyp

Në ambientet e kompleksit sportiv në “Perros Guirec” është zhvilluar konferenca e radhës për shtyp e Kombëtares shqiptare të futbollit. Përpara medieve të pranishme kanë qenë Amir Abrashi dhe Ermir Lenjani, të cilët kanë folur në lidhje me ndeshjen e radhës që luhet të ...

Seanca e pasdites, Kombëtarja përgatit aspektin taktik

Pas seancës së paradites, Kombëtarja shqiptare ka zbritur në fushën e stërvitjes rreth orës 17:30 për t’u dhënë fund përgatitjeve në kampingun kuqezi në Perros Guirec. Sipas axhendës, të martën në orën 11:00 skuadra do të niset drejt Marseille-s pë...

Seanca e paradites, Kombëtarja ndahet në dy grupe

Kombëtarja shqiptare ka vijuar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës me Francën që do të luhet në stadiumin “Velodrome” të Marseille-s. Trajneri Gianni De Biasi ka vendosur të ndajë skuadrën në dy pjesë, me lojtarët që nuk u aktivizuan në ndeshjen ndaj ...