Lajme

FSHF: Profilet false demtojne imazhin e Shqiperise

FSHF shpreh keqardhjen qe ne kete moment fantastik te historise se futbollit tone qe po e jetojme te gjithe se bashku fale djemve te Kombetares, trajnerit dhe ekipit drejtues te FSHF, nje profil fallco ne facebook dhe nje status i rreme i Xherdan Shaqirit marrin jehone permes portalesh te caktuara ...

Kombëtarja, agjenda e ditës pas ndeshjes

Është zhvilluar seanca e parë stërvitore e skuadrës kombëtare në Perros Guirec, pas përfundimit të ndeshjes së parë mes Shqipërisë dhe Zvicrës. Paraditja, ka qenë pushim për skuadrën e Gianni De Biasit. Ajo ka qëndruar e lirë, në hotel “L Agapa”, ...

Konferenca e shtypit: Flasin Mavraj dhe Hysaj

Konfererenca e parë për shtyp, pas ndeshjes kundër Zvicrës është zhvilluar sot në orën 17.30 në ambientet e kompleksit Sportiv në “Perros Guirec”. Përpara mediave shqiptare dhe ndërkombëtare kanë qenë dy mbrojtës, Mërgim Mavraj dhe Elseid Hysaj. Fillimisht, është përgjigjur Mavraj ...

Dashamirës të kombëtares, tek “Shtëpia e Tifozëve”

E diela e parë e Europianit Francë 2016 në Perros Guirec, ka qenë shumë e veçantë. Kjo, sepse banorët vendas dhe shumë shqiptarë të cilët jetojnë dhe punjnë në zonën e Bretanjës, e kanë kaluar paraditen e pushimit tek “Shtëpia e Kombëtares”. Ata kanë ...