Lajmet e fundit

Pritje ceremoniale për Kombëtaren në Rinas

Qeveria shqiptare i ka rezervuar një pritje të denjë ceremoniale me nderimet më të larta Kombëtares shqiptare të futbollit pas përfundimit të aventurës historike në finalet e Kampionatit Evropian “Francë 2016”. Kryeministri Edi Rama dhe Ministria e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla kanë pritur në Aeroportin “Nënë ...

Kombëtarja mbërrin sot në Tiranë

Do të mbërrijë sot në Tiranë, kombëtarja shqiptare e futbollit. Ajo mori pjesë në finalet e Kampionatit Europian Francë 2016. Kombëtarja do të lerë Perros Guirec dhe do të niset për në aeroportin e Lanionit. Atje atë e pret avioni çarter me të cilin do të udhë...

Kombëtarja zhvillon stërvitjen e rradhës

Në orën 17.30 kombëtarja shqiptare e futbollit, ka zhvilluar stërvitjen e rradhës në kompleksin sportive në Perros Guierec. Pasi ka zhvilluar një streçing të lehtë paradite, ekipi është lënë i lirë për rreth dy orë për të shëtitur. Ndsërkohë në orë...

Konferenca, Agoli dhe Cikalleshi: Jemi gati!

Kapiteni i dy ndeshjeve në Europianin Francë 2016, Ansi Agolli dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi kanë dalë sot në konferencën për shtyp, të programuar në orën 17.10. Përbëllë mediave të interesuara, të dy futbollistët kanë treguar dëshirën e madhe për të vazhduar edhe më ...