Lajmet e fundit

De Biasi: Një fitore që do të kujtohet nga të gjithë

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi e ka vlerësuar suksesin ndaj Rumanisë si një arritje historike dhe si mbrëmjen më të bukur të kaluar me kuqezinjtë gjatë katër viteve të fundit. “Ishte mbrëmja më e bukur e turneut. Gjatë këtyre katër viteve ...

Historike! Kombëtarja mund 1-0 Rumaninë

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka mundur Rumaminë me rezultatin 1-0 në ndeshjen e tretë të Grupit A në finalet e Evropianit “Francë 2016”. Një sukses historik që na rendit në vendin e tretë të grupit dhe tashmë jemi në pritje të rezultateve të tjera për të parë nëse ...

Kombëtarja zhvillon stërvitjen e fundit

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka zhvilluar stërvitjen e parë përpara ndeshjes kundër Rumanisë. Për shkat të shiut, të dyja stërvitjet si e jona ashtu edhe e kundërshtarëve janë anuluar për tu zhvilluar në stadiumin e Lionit. Kombëtarja në orën 18.15 ...

Konferenca, De Biasi dhe Berisha: Do të japim maksimumin

Trajneri Giovani De Biasi dhe portieri Etrit Berisha, ishin ata që dolën përpara mediave në stadiumim e Lionit ku do të zhvillohet ndeshja kundër Rumanisë. Konferenca për shtyp u zhvillua në orën 17.15. Fillimisht foli portieri Etrit Berisha: "Zgjedhjet janë të trajnerit po të kesh një ...