Lajmet e fundit

Albania football win brings team diplomatic passports

Albania says it will reward its national footballers with diplomatic passports for having beaten Romania 1-0 at the Euro 2016 tournament. The country has never played before in a major football competition. But it is not yet clear whether Albania will qualify for the next round in France. The team will ...

Kombëtarja, stërvitet pasdite në Perros

Sot kombëtarja ka zhvilluar vetëm një stërvitje. Ajo është zhvilluar në orën 18.00 në kompleksin sportiv në Perros Guirec, ku Shqipëria po përgatitet prej 14 ditësh në finalet e Kampionatit Europian “Francë 2016”. Në kët stërvitje, nuk morën pjesë futbollistët e formacionit ...

Kukeli dhe Shehi: Duam të vazhdojmë më tej

Në konferencën e parë për shtyp pas ndeshjes kundër Rumanisë tëfituar me rezultatin 1-0, me gol të Sadikut në minutën e 43, përpara mediave u paraqitën Burim Kukeli dhe portiere Orges Shehi. Ata kanë shprehur kënaqësinë për paraqitjen e mirë që ...

Kombëtarja mbërrin në Perros Guirec

Kombëtarja shqiptare e futbollit, ka zbritur sot në aeroportin e Brestit në orën 12.40. Ndryshe nga të gjitha udhëtimet e tjera ekipi nuk zbriti në aeroportin e Lanionit. Kjo për shkak të motit të keq, që është i pranishëm në zonën e Bretanjës. Me ...