Lajmet e fundit

Austri-Shqiperi, fillon shitja e biletave

Federata Shqiptare e Futbollit, njofton te gjithe tifozet dhe te interesuarit se ka filluar shitja e biletave per ndeshjen Austri - Shqiperi, e cila do te zhvillohet ne stadiumin "Ernst Happel" ne daten 26 Mars, ora 17.30. Rezervimi i biletave do te behet ne adresen e emailit: marketing@fshf.org.al . Çmim...

Triumf: fillon shitja online

Nisur nga suksesi i madh prezantimit tëbluzes se re te Kombetares, modelit “Triumf” e cila do te jete nje prodhim i limituar dhe i dedikuar vetem per ndeshjet e Kampionatit Europian Euro 2016 dhe duke pare kerkesen e madhe te tifozeve per te patur sa me pare keto bluza, FSHF ...

Renditja e FIFA-s, Shqipëria në vendin e 36

Kombëtarja shqiptare e futbollit është renditur në vendin e 36 të rënditjes botërore të FIFA-s për muajin shkurt. Skuadra e drejtuar nga trajneri Xhani De Biazi, ka ngjitur dy vende në këtë renditje në raport me atë të muajit paraardhës. Ekipi kuqezi nuk ka zhv...

Zyrtarizohet, rezidenca e kombëtares në Francë

Është përcaktuar zyrtarisht, rezidenca e ekipit kombëtar, gjatë finaleve të Kampionatit Europian “Francë 2016”. Ajo do të jetë Hotel “L’ Agapa SPA”, 5* Perros Guirec, France. Këtu ekipi do të qëndrojë gjatë gjithë periudhës së finaleve duke nisur nga data 6-23 qershor (sipas rregullores së UEFA-s, e c...