Lajmet e fundit

Presidenti Duka: Kam besim tek ky grup

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka, i cili ka ndjekur nga afër shortin e finaleve të Kampionatit Europian “Francë 2016” në Pallatin e Kongreseve në Paris, ka dhënë këtë prononcim menjëherë pas hedhjes së tij për faqen zyrtare të FSHF: “Sigurisht, që ësht...

De Biazi: Grup i fortë, do të luftojmë shumë

Trajneri i kombëtares shqiptare Xhani de Biazi, e konsideron sit ë vështirë shortin e Shqipërisë në Grupin A të finaleve të kampionatit Europian. Trajneri i Shqipërisë, fill pas shortit është shprehur kështu për faqen zyrtare të FSHF: “Sigurisht, që shorti është i vështirë. Me ...

Ja cilët janë kundërshtarët e Shqipërisë:

Shorti i Parisit, e ka vënë kombëtaren shqiptare të futbollit në Grupin A të finaleve të Kampionatit Europiane. Kundërshtarët e tanë janë tre skuadra Franca, Zvicra dhe Rumania. Franca: Për herë të parë kombëtarja shqiptare, ka luajtur në vitin 90 me përfaqësuese...

Kampionati Europian, grupet finaliste

Të shtunën më datë 12 dhjetor, ora 18.00, në Pallatin e Kongreseve të Parisit, u hodh shorti i finaleve të Kampionatit të 16 Europian “Francë 2016”. 24 skuadrat finaliste, u njohën me kundërshtarët e tyre. Skuadrat ishin te ndare ne kater vazo, sipas shkallës së forcës. Në vazon e p...