Lajmet e fundit

Austria, miqësorja e muajit mars

Austria, do të jetë miqësorja e radhës për Shqipërinë. Kombëtarja e Shqipërisë, finaliste në Kampionatin Europian “Francë 2016”, do të luajë ndeshjen miqësore të radhës, në muajit mars, në Vjenë. Ndeshja, do të zhvillohet në stadiumin “Ernst Happel”, më datë 26 mars në or...

Prezantohet Macron, sponsori teknik i FSHF

Per here te pare ne histori kombetarja shqiptare e futbollit, do te luaje me nje bluze te personalizuar dhe do te perfitoje nga nje marreveshje me sponsorin teknik mbi 6 milione euro. Dy arritje gati te pamenduara me pare. Eshte prezantuar uniforma e re e ekipit kombetar shqiptar, per finale...

Prezantohet Fan Club “Tifozët e Kombëtares”

Fan Club “Tifozët e Kombëtares”, prej sot nuk është vetëm një ide por ka nisur të funksionojë si një realitet i ri. Kushdo që dëshiron të jetë pjesë e tij, mund të njihet me atë çfarë afron klubi i ri i tifozëve të kombëter...

Gezuar festat, kuqezinjte urojne

Disa prej futbollisteve te skuadres kombetare dhe trajneri Xhani de Biazi, kane pershendetur te gjithe shqiptaret, kudo qe ndodhen me rastin e festave te fundvitit. Pervec postimeve te tyre ne rrjetet sociale, disa prej tyre kane postuar edhe ne fasaden e Kryeministrise, ku shume qytetare te Tiranes kane patur mun...