Lajmet e fundit

Rumani-Shqipëri, mund të aplikoni për bileta

Federata Shqiptare e Futbollit, njofton të gjithë tifozët dhe dashamirësit e skuadrës përfaqësuese, se kanë mundësi që të aplikojnë dhe të marrin bileta, për ndeshjen e tretë të kombëtares tonë në Europianin Francë 2016. Bëhet fjalë për ndeshjen e datës 1...

Shqipëria uron trajnerin de Biasi

Në sallën e konferencave, në Federatën Shqiptare të Futbollit, është organizuar një aktivitet promovues i titulluar “Shqipëria uron trajnerin de Biasi”. Ky aktivitet është organizuar për të uruar trajnerin e kombëtares së Shqipërisë për titullin “Pankina e Artë 2015”. Ditën e hënë n...

Luksemburgu, miqësorja e dytë e marsit

Kombëtarja shqiptare e futbollit, do të luajë miqësoren e dytë të muajit mars, më datë 29 mars kundër Luksemburgut. Lajmi konfirmohet zyrtarisht, për zhvillimin e kësaj ndeshjeje miqësore. Ajo do të luhet në Luksemburg në stadiumin “Josy Bathel”, në orën 20.15.Kështu kombëtar...

Kombëtarja, miqësorja tjetër me Katarin

Kombëtarja shqiptare e futbollit, do të zhvillojë një tjetër miqësore në muajin maj. Në kuadrin e përgatitjeve për finalet e Europianit Francë 2016, kuqezinjtë do të kenë mundësi të testojnë veten në një ndeshje miqësore. Kundërshtari i rradhës do të jetë Kat...