Lajmet e fundit

Shorti, Shqipëria njeh kundërshtarët

Kombëtarja shqiptare e futbollit, ka njohur kundërshtarët e saj në Grupin A, në finalet e Kampionatit të 16 Europian, që do të zhvillohet nga 10 qershori deri më 10 korrik në Francë në vitin 2016. Ata do të jenë Franca, organizatore e Europianit, Rumania dhe Zvicra. Ceremonia e shortit është zhv...

Shorti i Europianit, delegacioni i FSHF në Paris

Të shtunën më datë 12 dhjetor, ora 18.00, në Pallatin e Kongreseve të Parisit, do të hidhet shorti i finaleve të Kampionatit të 16 Europian “Francë 2016”. Të 24 skuadrat finaliste do të njohin kundërshtarët e tyre të drejtëpërdrejtë. Sot u nis për në Paris edhe delegacioni zyrtar i F...

Kombëtarja barazon 2-2 me Gjeorgjinë

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka barazuar 2-2 me Gjeorgjinë dje në mbëmje në “Qemal Stafa”, në miqësoren e dytë, brenda tre ditëve, pas asaj të Kosovës. Shqipëria që kishte disa mungesa të rëndësishme në formacionin e saj bazë, është goditur që në...

Minutë heshtjeje, respektohet “Marsejeza”

Ka qenë krejtësisht e veçantë, ceremonia e fillimit të ndeshjes miqësore mes Shqipërisë dhe Gjeorgjisë, zhvilluar sot në orën 20.00, në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa”. Ndoshta si asnjëherë tjetër, nuk janë ekzekutuar dy himne por tre. Pas ekzekutimit të himnit kombëtar të...