Lajmet e fundit

Presidenti Nishani dekoron Kombëtaren dhe FSHF

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani ka organizuar dje në orën 16.30, cermoninë zyrtare të dekorimit të ekipit kombëtar të futbollit dhe të Federatës Shqiptare të Futbollit. Në ceremoni merrnin pjesë Kryetari i Parlamentit Ilir Meta, Ministrija e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla dhe shu...

Kryeministri falenderon Kombëtaren

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, priti në ambientet e Kryeministrisë ekipin kombëtar të Shqipërisë dhe krerët e Federatës Shqiptare të Futbollit. Pëprara selisë së kreut të Qeverisë Shqiptare dhe përgjatë gjithë bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, me mijra qyt...

Duka: Faleminderit! Arritëm një ëndërr!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, vlerëson rezultatin historik të kombëtares shqiptare, e cila arriti që të kualifikohej drejtëpërdrejtë në fazën finale të Kampionatit Europian “Francë 2016”. Nëpërmjet mesazhit që përcolli për faqen zyrtare të FSHF, kreu i ins...

De Biazi: Ndeshja e jetës, ja dolëm!

Trajneri i Shqipërisë, e ka të vështirë që ti përmbajë emocionet. Krejtësisht i lumtur dhe gati në delir për suksesin e arritur, në daljen e tij të fundit për shtyp, në këto eliminatore, tekniku që plotësoi ëndrrën e të gjithë shq...