Lajme

Kombëtarja mbërrin në Lens për ndeshjen e parë

Kombëtarja shqiptare ka lënë vendgrumbullimin e saj në Perros Guirrec rreth orës 10:30 të së premtes për të udhëtuar drejt Lensit, ku do të luhet edhe ndeshja e parë ndaj Zvicrës (ora 15:00). Të shoqëruar me masa të larta sigurie lojtarët dhe stafi teknik ...

Kombëtarja kryen stërvitjen e fundit para Zvicrës

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka zhvilluar të premten seancën e fundit stërvitore në stadiumin “Bollaert-Delelis” të Lensi-it përpara ndeshjes me Zvicrën, që luhen të shtunën në ora 15:00 në këtë impiant. Kuqezinjtë kanë zbritur në fushën e blertë në orën 18:30, ndërkohë që ...

Konferenca për shtyp, flasin De Biasi dhe Cana

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Giani De Biasi u shfaq në konferencën për shtyp para ndeshjes me Zvicrën përkrah kapitenit Lorik Cana. Duke folur para mediave në Lens një ditë para ndeshjes debutuese të finaleve të Evropianit, trajneri kuqezi vlerësoi arritjen e skuadrës dhe shprehu bes...

Europiani çelet zyrtarisht, i pranishëm delegacioni i FSHF

Eshte zhvilluar sonte në Paris, pritja zyrtare për delegacionet e 24 vendeve pjesëmarrëse në Kampionatit Europian. Vendasit kanë organizuar një event madhështor, i cili përveç mirëseardhjes kishte për qëllim që të jepte masazhin e paqes dhe bashkimit. Federata Shqiptare e Futbollit, është pë...