Lajme

UEFA, tjetër test antidoping me dhjetë futbollistë

Përsëri kontroll antidoping, nga ana e organizmit më të rëndësishëm të futbollit europian. UEFA ka qenë e pranishme në hotel “L’ Agapa”, në Perros Guirec të Francës, nëpërmjet grupit të saj për të kryer testet antidoping, tek disa futbollistë të kombë...

Konferenca per shtyp, flasin Basha e Kaçe

Migjen Basha dhe Ergys Kaçe kanë qenë sot në konferencën për shtyp të rradhës të organizuar në kompleksin sportiv në Perros Guirec. I pari ka folur Migjen Basha: “Edhe pse kam luajtur per skuadrat e moshave te Zvicres, endrra ime ka qene te luaj per kombetaren ...

Sot, stërvitja e e ditës zgjati 90 minuta

Sot skuadra kombëtare e Shqipërisë ka zhvilluar vetëm një stërvitje në kompleksin sportive “Ives Jannou” në Perros Guirec, stërvitja e dytë e skuadrës kombëtare për sot. Ajo ka zgjatur për 90 minuta dhe është zhvilluar me ritëm të lartë. Si të ...

FSHF inaguron sonte, “Shtëpinë e Tifozëve”

“Shtëpia e Tifozëve”, është një realitet në qytezën e Perros Guirec. Tashmë shqiptarë dhe francezë banorë të qytezës, do të kenë mundësinë, prej sot per te blere devizen zyrtare te skuadres kombetare, fanella, tuta dhe suvenire te ndryshem si varese celsash, USB, syze gazmore, shkumesa ...