Lajme

Memushaj, mesfushori bashkohet me grupin

Ledian Memushaj është lojtari i 20, i listës së trajnerit Gianni De Biasi, për përgatitoret në prag të finaleve të Europianit “Francë 2016”. Mesfushori që luan me Peskarën, ka mbërritur dje në mbrëmje në ambientet e hotel “Frankenshtejner”, në Austri. Ai ka udhëtuar nga Milano, ...

Konferencë për shyp: Flasin Cana dhe Cikalleshi

Kapiteni Lorik Cana dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi, kanë “inaguruar” të parët, sallën e konferencave në Bad Waltersdorf, në Austri. Në ambientet e qendrës stërvitore, pas stërvitjes së paradites në orën 12.00, është organizuar kontakti i parë zyrtar me shtypin. Fillimisht ka qenë kapiteni i pë...

Euro 2016, sot fillon zyrtarisht përgatitorja

Ekipi kombëtar, nis sot zyrtarisht fushatën përgatitore për finalet e Kampionatit Europian “Francë 2016”. Sipas programit të deklaruar disa javë më parë nga trajneri Gianni De Biasi, zyrtarisht grumbullimi nis sot në orën 12.00. Në hotel “Falensteiner”, në Bad Walstersdorf, i cili do te jete per dhjete ...

Ergys Kaçe mund të largohet nga PAOK

Mesfushori i Kombëtares, Ergys Kaçe mund të ketë luajtur sezonin e tij të fundit me skuadrën greke PAOK. Mediat greke kanë shkruar se mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë ka bërë gati valixhet dhe është në pritje për ta konfirmuar skuadrën e tij ...