Lajme

Prezantohet Fan Club “Tifozët e Kombëtares”

Fan Club “Tifozët e Kombëtares”, prej sot nuk është vetëm një ide por ka nisur të funksionojë si një realitet i ri. Kushdo që dëshiron të jetë pjesë e tij, mund të njihet me atë çfarë afron klubi i ri i tifozëve të kombëter...

Gezuar festat, kuqezinjte urojne

Disa prej futbollisteve te skuadres kombetare dhe trajneri Xhani de Biazi, kane pershendetur te gjithe shqiptaret, kudo qe ndodhen me rastin e festave te fundvitit. Pervec postimeve te tyre ne rrjetet sociale, disa prej tyre kane postuar edhe ne fasaden e Kryeministrise, ku shume qytetare te Tiranes kane patur mun...

Presidenti Duka: Kam besim tek ky grup

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka, i cili ka ndjekur nga afër shortin e finaleve të Kampionatit Europian “Francë 2016” në Pallatin e Kongreseve në Paris, ka dhënë këtë prononcim menjëherë pas hedhjes së tij për faqen zyrtare të FSHF: “Sigurisht, që ësht...

De Biazi: Grup i fortë, do të luftojmë shumë

Trajneri i kombëtares shqiptare Xhani de Biazi, e konsideron sit ë vështirë shortin e Shqipërisë në Grupin A të finaleve të kampionatit Europian. Trajneri i Shqipërisë, fill pas shortit është shprehur kështu për faqen zyrtare të FSHF: “Sigurisht, që shorti është i vështirë. Me ...