Lajme

Kombëtarja barazon 2-2 me Gjeorgjinë

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka barazuar 2-2 me Gjeorgjinë dje në mbëmje në “Qemal Stafa”, në miqësoren e dytë, brenda tre ditëve, pas asaj të Kosovës. Shqipëria që kishte disa mungesa të rëndësishme në formacionin e saj bazë, është goditur që në...

Minutë heshtjeje, respektohet “Marsejeza”

Ka qenë krejtësisht e veçantë, ceremonia e fillimit të ndeshjes miqësore mes Shqipërisë dhe Gjeorgjisë, zhvilluar sot në orën 20.00, në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa”. Ndoshta si asnjëherë tjetër, nuk janë ekzekutuar dy himne por tre. Pas ekzekutimit të himnit kombëtar të...

“Kombetarja ne Europian”

Diten e djeshme ne Pallatin e Brigadave, Federata Shqiptare e Futbollit organizoi pritjen "Kombetarja ne Europian". Nje mbremje kjo mes te ftuarish nga bota e sportit, artit, kultures, medias por dhe me pjesemarrjen e Kryeministrit Rama, Presidentit te Republikes Z. Nishani dhe Kryetarit te Parlamentit Z. Meta si dhe pol...

De Biazi: Gati për dy miqësoret e radhës

“Do të jenë dy miqësore, që ne do të luajmë në këto data të lira të FIFAs. E para shumë e veçantë, do të jetë ndeshja kundër Kosovës, që ka brenda emocione, festë, vëllazëri. E dyta, kundër Gjeorgjisë e cila do të...