Lajme

Renditja e FIFA-s, Shqipëria në vendin e 36

Kombëtarja shqiptare e futbollit është renditur në vendin e 36 të rënditjes botërore të FIFA-s për muajin shkurt. Skuadra e drejtuar nga trajneri Xhani De Biazi, ka ngjitur dy vende në këtë renditje në raport me atë të muajit paraardhës. Ekipi kuqezi nuk ka zhv...

Zyrtarizohet, rezidenca e kombëtares në Francë

Është përcaktuar zyrtarisht, rezidenca e ekipit kombëtar, gjatë finaleve të Kampionatit Europian “Francë 2016”. Ajo do të jetë Hotel “L’ Agapa SPA”, 5* Perros Guirec, France. Këtu ekipi do të qëndrojë gjatë gjithë periudhës së finaleve duke nisur nga data 6-23 qershor (sipas rregullores së UEFA-s, e c...

Austria, miqësorja e muajit mars

Austria, do të jetë miqësorja e radhës për Shqipërinë. Kombëtarja e Shqipërisë, finaliste në Kampionatin Europian “Francë 2016”, do të luajë ndeshjen miqësore të radhës, në muajit mars, në Vjenë. Ndeshja, do të zhvillohet në stadiumin “Ernst Happel”, më datë 26 mars në or...

Prezantohet Macron, sponsori teknik i FSHF

Per here te pare ne histori kombetarja shqiptare e futbollit, do te luaje me nje bluze te personalizuar dhe do te perfitoje nga nje marreveshje me sponsorin teknik mbi 6 milione euro. Dy arritje gati te pamenduara me pare. Eshte prezantuar uniforma e re e ekipit kombetar shqiptar, per finale...