Lajmet e fundit

Austri, sot u zhvilluan stërvitjet e fundit

Sipas programit skuadra kombëtare ka zhvilluar sot dy stërvitjet e fundit në Austri. E para në orën 10 paradite dhe e dyta në orën 17.45. Të dyja u zhvilluan me intensitet të lartë dhe me pjesëmarrjen e të gjithë futbollistëve. Nuk ka patur asnjë lojtar që ...

Pasdite, përfundojnë fotot zyrtare

Sot pasdite në orën 17.00 ekipi kombëtar dhe stafi , kanë përgatitur fotot zyrtare në prag të fillimit të finaleve të Kampionatit Europian Francë 2016. Ata kanë kryer fotot me uniformën e lojës, tuten e paraqitjes dhe kanë veshur devizën civile të ideuar dhe realizuar nga stitlisti ...

De Biasi, konferencë për shtyp

“Ka qenë një vendim i vështirë, duke kuptuar emocionet e futbollistëve dhe dëshirën e tyre për të qenë në Europian, por jam menduar gjatë dhe jam konsultuar me stafin tim për këtë. Vendimet i marr unë, ashtu si edhe përgjegjësitë. Më ...

Katër futbollistët kthehen në shtëpi

Berat Gjimshiti, Milot Rashica, Herolind Shala dhe Amir Rahmani, janë larguar nga rezidenca kuqezi, sot në mëngjes. Të katër futbollistët, të cilët ishin grumbulluar me skuadrën kombëtare, nga trajneri Gianni De Biasi, janë nisur për në destinacionet e tyre të udhëtimit, duke ...