Lajmet e fundit

Kombëtarja, mëngjesi me streçing

Ka nisur me streçing mëngjesi i ditës së ndeshjes për kombëtaren shqiptare të futbollit. Futbollistët janë zgjuar dhe pasi kanë konsuuar mëngjesin në orën 11.00 nën drejtimin e përgatitësit Belle, kanë zhvilluar një seancë streçingu. Ndërkohë zyrtarët ...

Kombëtarja stërvitet në stadiumin e Bergamos

Ka zhvilluar stërvitjen e fundit ekipi kombëtar shqiptar, në prag të ndeshjes kundër Ukrainës, që do të zhvillohet nesër mbrëma në stadiumin e Bergamos “Atleti Azzurri”, në orën 20.30. Stërvitja e kombëtares, ka filluar në orën 19.00 dhe pjekur atë ka patur ...

De Biasi: Pres të marr mesazhe nga ndeshja me Ukrainën

Trajneri i kombëtares së Shqipërisë, Giovanni De Biassi dha sot në orën 18.30, një konferencë për shtyp në sallën e konferencave të stadiumit “Atleti Azzurri”, të Bergamos. Në këtë konferencë kishte një interesim të madh të mediave vendase, lokale dhe qendrore. “Po e nis me ...

Kombëtarja lë Austrinë, mbërrin në Itali

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka lënë sot paradite hotelin Falkenstainer, në Bad Ëaltersdorf, i cili për dhjetë ditë u shndërrua në rezidencë të saj. Në orën 12.30, ekipi e ka patur mengjesin e lirë. Më pas, futbollistët kanë kryer edhe një set fotosh individuale me ...