Lajmet e fundit

Plotësohet delegacioni kuqezi

Është plotësuar delegacioni kuqezi që shoqëron kombëtaren shqiptare të futbollit. Sot në drekë kanë mbërritur nga Tirana ZvPresidenti Lutfi Nuri dhe Sekretari i Përgjithshëm i FSHF, Ilir Shulku. Ata do të qëndrojnë pranë skuadrës kombëtare dhe do të nisen së bashku ...

Interesim i madh i medias italiane

Media italiane, qendrore dhe lokale, i ka dhënë një hapësirë të gjerë kombëtares shqiptare të futbollit. Kameranë dhe fotoreporterë të ndryshëm kanë mësyrë që në aeroportin e Bergamos për të fiksuar pamje të djemve kuqezinj dhe të stafit. Me të mbërritur në hotelin “...

Tifozë shqiptarë presin kuqezinjtë

Nuk mund të mungonin edhe këtu në Bergamo. Tifozët e kombëtares shqiptare të futbollit, kanë qenë sot në drekë duke pritur skuadrën kombëtare në aeroportin e Bergamos. Nuk ishte e vështirë ti dalloje, teksa të gjithë ju afroheshin futbollistë dhe stafit dhe kërkonin ...

Kuqezinjtë, nesër në Itali

Nesër ekipi kombëtar niset për në Bergamo. Kjo mund të konsiderohet edhe faza e dytë e përgatitjeve të kuqezinjve, për në finalet e Kampionatit Europian “Francë 2016”. Kombëtarja udhëton për Bergamo, nesër në drekë, me avion çarte duke u nisur nga Graci. ...