Lajmet e fundit

CNN Sports

Nuk ndosh shpesh që një kryeministër të të hapë telefonin, dhe nuk ndosh shpesh që Shqipëria të kualifikohet në një nga turnetë më të rëndësishëm të futbollit. Kryeministri Shqiptar Edi Rama mund të konsiderohet i falur , që një moment i la detyrat e tij zyrtare , ...

Fox Sports

Shqipëria do të luajë në Kampionatin Europian për të parën herë, pasi mundi Armeninë 3-0 në ndeshjet kualifikuese. Fitorja I siguroi Shqipërisë vendin e dytë në grupin I , pas Portugalisë dhe përpara Danimarkës.   Shqipëria me ketë fitore grumbulloi 14 pikë , dy pikë më ...

Standard Uk

Shqipëria shkruan historinë me kualifikimin për në finalet e Euro 2016   Shqipëria kualifikohet për në Kampionatin Europian , për herë të parë në historinë e saj , pas fitores 3-0 kundër Armenisë. Skuadra e Gianni De Biasit mori tri pikët dhe kaluan Danimarkën , e ...

The Guardian

Shqipëria kualifikohet për herë të parë në Euro 2016, pas fitores 3-0 në transfertë me Armeninë , Shqipëria siguron vendin e dytë në Grupin I , duke lënë pas Danimarkën , dhe hapur rrugë festimeve në të gjithë vendin. Shqipëria e përfundoi fazën kualifikuese pas vendit ...