Lajmet e fundit

Mbërrijnë Kukeli dhe Veseli

Dy futbollistët e skuadrës kombëtare të Shqipërisë Blerim Kukeli dhe Frederik Veseli, kanë mbërritur mbrëmë vonë në hotelin Rezidencë të skuadrës tonë kombëtare. Futbollistët, të cilët një ditë më parë morën pjesë në finalen e Kupës së Zvicrë...

Kombëtarja, relaks dhe lojra

Disiplinë, intensitet dhengarkesa. Për 9 ditë me rradhë Gianni De Biasi dhe stafi i tij, kanë aplikuar këtë rregjim, gati spartan tek skuadra. Dhe pikërisht ai, njeriu që drejton kombëtaren kuqezi, sot paradite i ka bërë ta gjithëve një surprizë. Ndonëse në program shkruhej “...

Shqiperia-nuk mund te pretendojme qe ishte vetem nje surpize!

Franca Trajneri : Didier Deschamps Lindur më : 15 Tetor 1968 (48 vjeç), në Bayonne, Frankreich Gjatësia : 1,69 m Pesha: 71 kg Bashkëshortja : Claude Deschamps Fëmijët : Dylan Deschamps Roli : Mesfushor/ Mbrojtës Përgjatë karrierës së tij aktive , Deschamps është cilësuar si një nga meshfushorët difensivë më të mirë në Europë. Didier Deschamps e fillo kar...

Duka: Na duhet përqëndrim dhe vlerësim maksimal

I pyetur për faqen zyrtare të FSHF, menjëhere pas përfundimit të ndeshjes presidenti Armand Duka deklaroi: “Fillimisht, ajo që dua të theksoj është se gabime si ai që solli golin e parë, me fillimin e ndeshjes, janë të pafalshme. Loja fillon dhe përfundon, kur sinjalizon gjyqtari. ...