Lajmet e fundit

Shqipëria kalon me sukses testin me Katarin

Kombëtarja shqiptare e futbollit zhvilloi testin e parë miqësor në kuadër të përgatitjeve për Kampionatin Europian “Francë 2016” ndaj Katarit. Kjo miqësore u zhvillua në Hartberg të Austrisë dhe u fitua nga kuqezinjtë me rezultatin 3-1. Ishin futbollistët e Katarit që kaluan të parë...

Kombëtarja tek armët e Skënderbeut, tifozët gati

Kombëtarja shqiptare e futbollit, do të jetë nesër në orën 17.00, për një vizitë në Muzeumin e Arteve të Vienës, për të parë nga afër armët e Heroit Kombëtar të shqiptarëve Gjergj Kastriot Skënderbeu. Kjo vizitë është planifikuar muaj më ...

Media ndërkombëtare intervistë me Presidentin Duka

Vazhdon interesimi i mediave ndërkombëtare, për përgatitjet që skuadra kombëtare e Shqipërisë po bën në Bad Ëaltersdorf të Austrisë. Prej ditësh një grup i gazetaës prestigjioze francez ”L’ekip”, po qëndron pranë skuadrës kombëtare për të kryer ...

Kombëtarja, streçing dhe mbledhje

Ka nisur si të gjitha ditët e tjera edhe dita e ndeshjes së parë miqësore të skuadrës tonë kombëtare, kundër Katarit. Skuadra pasi ka konsumuar mëngjesin, dhe ka patur pak kohë të lirë dhe në orën 12.00 në drejtimin e përgatitësit Alberto ...