Lajmet e fundit

De Biasi: Jam i qetë, po punojmë mirë

Sot pasdite në orën 17,00, në kompleksin sportiv në Bad Waltersdorf, trajneri i Shqipërisë Gianni De Biasi, ka dhënë një konferencë për shtyp të programuar, përpara ndeshjes me Katarin që do të zhvillohet nesër pasdite në orën 17.30 në Harburg të Austrisë. Trajneri ka vlerë...

Paraditja, relaks dhe mbledhje

Pas pesë ditësh stërvitje intensive para dhe pasdite, sot kombëtarja e ka frenuar disi ritmin. Duke qenë se nesër do të zhvillohet miqësorja e parë, kundër Katarit, stafi teknik e kishte planifikuar më të relaksuar ditën e sotme. Futbollistët pasi kanë konsumuar ...

Nesër mbërrijnë Kukeli dhe Veseli

Do të plotësohet edhe më organika e skuadrës kombëtare shqiptare. Nesër më datë 29 maj, do të mbërrijnë në Austri për tu vënë nën urdhrat e trajnerit De Biasi, dy futbollistë të tjerë. Blerim Kukeli dhe Frederik Veseli mbërrijnë nesër në ...

Tifozët, tjetër “mësymje” në hotel

Tashmë ata, janë bërë si të “shtëpisë”. Tifozët shqiptarë, prej ditësh vazhdojnë “mësymjen” e tyre pranë skuadrës kombëtare. Kështu ka ndodhur edhe sot, kur një grup i madh ka mbërritur rreth orës 10.00, nga Hartburgu për të parë nga afë...