Lajmet e fundit

Sot ora 17.00, konferencë për shtyp e De Biasit

Trajneri Gianni De Biasi, do të dalë sot në konferencë për shtyp, përpara ndeshjes kundër Katarit. Ajo do të zhvillohet në orën 17.00, në sallën e zakonshme të konferencave në kompleksin sportiv në Bad Wasterdorf. Trajneri do të flaës në lidhje me ndeshjen e nesë...

Shqiperia eshte nje skuader e forte. Interviste eksluzive me trajnerin e Rumanise

Trajneri: Anghel Iordanescu Lindur: 4 Maj 1950 (Mosha 66), Bukuresht , Rumani Gjatësia: 1,76 m Roli : Sulmues Fëmijët : Eduard Iordănescu, Andrei Iordanescu, Alexandru Iordanescu, Maria Iordanescu   Anghel Iordănescu është një ish futbollist dhe trajneri aktual i kombëtares së futbollit të Rumanisë. Në 2007, Iordanescu...

Stafi mjeksor konfirmon: Abrashi po rikuperon

Amir Abrashi vazhdon të stërvitet rregullisht me skuadrën kombëtare në çdo seancë. Futbollisti që në ditën e parë ka patur dhimbje në gju dhe në shpatull. Sipas stafit mjeksor të ekipit kombëtar, ai ka ardhur i dëmtuar. Që ditën e parë ka filluar ...

Konferenca nr.4: Flasin Xhaka dhe Roshi

Taulant Xhaka dhe Odise Roshi, kanë qenë dy futbollistët, që kanë dalë në konferencën për shtyp të organizuar në kompleksin sporti të Bad Wasterdorf të Austrisë. Në orën 12.00 at ju janë përgjigjur pyetjeve të gazetarëve. “Kemi në grup skuadra shumë të vështirë me ...