Lajmet e fundit

De Biazi: Besoj tek djemtë!

Trajneri i Leiçester-it, Claudio Ranieri, nuk është i vetmi italian që ka arritur një sukses jashtë vendit të tij, me fitimin e titullit në Premier League. Është edhe një tjetër progatonist italian që ka bërë shumë bujë: Gianni de Biasi është kthyer në hero kombëtar në ...

Colorado dhe Gashi befasojnë MLS-në

Colorado Rapids nuk di të ndalet duke fituar në kampionatin amerikan MLS. Skuadra e sulmuesit shqiptar Shkëlzen Gashi, ka arritur ta mposhtë rivalin direkt për vendin e parë Real Salt Lake. Në fund të ndeshjes rezultati ishte minimal 1-0 në favor të Colorados, falë golit të shënuar ...

Agolli, Mavraj, Hysa, Ajeti: mbrojtja kuqezi bind

Qarabag-u i Ansi Agollit nuk ndalet teksa fitoi këtë fundjavë, 1-0 kundër Sumkajit-it, duke regjistruar fitoren e 14-të rresht mes kampionatit e kupës, 17 fitore në 18 ndeshjet e fundit. Një sezon fenomenal për anësorin e kombëtares shqiptare, i cili është në një formë mjaft të ...

Rashica e Vitesse mbeten jashtë Europës

Mesfushori shqiptar, Milot Rashica dhe Vitesse ishin shumë pranë kualifikimin për në fazën play-off për Europa League, por dështuan në hapin e fundit. Vitesse barazoi 2-2 në Enschede kundër Twente-s, rezultat që e ndëshkon, sepse i duhej fitorja për të shkuar në fazë...