Lajmet e fundit

Abrashi feston ngjitjen në Bundesligë

Bundesliga 2 ka nxjerrë të gjitha verdiktet e sezonit, teksa ka rënë në sy festa e Freiburg-ut, që mposhti 2-0 Heidenheim-in, duke fituar edhe kampionatin matematikisht. Në formacion ishte edhe mesfushori i Shqipërisë, Amir Abrashi, që këtë sezon ka treguar veten dhe vlerat e tij. Një festë mes ...

Memushaj gol, Peskara në play-off

Mesfushori i Kombëtares, Ledian Memushaj dhe Peskara ngjiten në vend të tretë në kampionatin e Serisë B. Mesfushori shqiptar ishte përcaktues në fitoren 4-0 që arriti skuadra e Masimo Oddos përballë Virtus Lançianos. Me një gol dhe një asist, Memushaj u shfaq si një kapiten i ...

De Biazi bëri ëndrrën shqiptare… realitet!

Gianni De Biasi nuk dinte shumë për Shqipërinë, kur mbërriti në dhjetor 2011. Trajneri italian i futbollit pranoi një ofertë për të drejtuar skuadrën kombëtare të futbollit. Ai mbërriti me pak informacion për shtëpinë e tij të re dhe traditat e futbollit ...

Agolli në finalen e Kupës së Azerbajxhanit

Mbrojtësi i Kombëtares, Ansi Agoli dhe Qarabag-u pasi fituan titullin kampion kanë siguruar edhe biletën për në finalen e Kupës së Azerbajxhanit, pas fitores në ndeshjen 0–4 në ndeshjen vajtjes ndaj Inter Bakut. Edhe ndeshja e dytë është fituar nga skuadra e Ansi Agollit, që kalimin ...