Lajmet e fundit

Koln-i do të rinovojë me Mavrajn

Në fare pak kohë gjithçka ka ndryshuar në karrierën e mbroijtësit të Kombëtares, Mërgim Mavraj. Në fillim të vitit zgjidhja e vetme dukej largimi nga Këlni, për të rigjetur formën e plotë fizike pas një dëmtimi të rëndë dhe pë...

Shqipëria në vendin e 45-të në FIFA

Shqipëria nuk ndryshon pozicion në renditjen e përgjithshme të FIFA-s për muajin maj. Kuqezinjtë mbeten në vendin e 45-të, pozicion ku rrëshqitën në muajin prill pas humbjes me Austrinë dhe fitores me Luksemburgun në muajin mars. Klasifikimi i muajit aktual ka sjellë shumë pak ndryshime ...

Bajerni ndjek Eseid Hysajn!

Mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj mund të transferohet te Bayern Munich gjatë merkatos verore. Futbollistit shqiptar i kanë vlejtur performancat e shkëlqyera me Napolin gjatë këtij sezoni, që duket se kanë bindur drejtuesit e klubit bavarez për ta transferuar në Bundesligë. Gazeta e Napolit “Il ...

Gashi në 11-shin më të mirë të javës

Sulmuesi i Kombëtares, Shkëlzen Gashi po arrin formën e tij dhe po vërteton pse është ndër lojtarët më të paguar te Colorado Rapids. Në barazimin 2-2 marrë fundjavën e shkuar në Montreal Gashi ishte më i miri në fushë, duke shënuar një ...