Lajmet e fundit

Abrashi e Agolli, matematika vendos për festën!

Mesfushori i Kombëtares, Amir Abrashi dhe Freiburgut-n Nuk ka të ndalur, teksa ka fituar 3-0 ndaj Duisburgut dhe praktikisht është në Bundesligë. Sigurisht, matematika ende nuk jep licencën për të hapur shampanjën, por diferenca me Nurenbergun +10 pikë tregon se praktikisht çdo gjë ka marrë fund. Edhe ...

De Biazi rrëfen recetën e suksesit për “Tuttosport”

Hero kombëtar, njeriu i rekordeve ose thjesht Gianni de Biasi. Këto përcaktime mund të duken të ekzagjeruara për një tifoz dosido, por për shqiptarët trajneri aktual i Shqipërisë përfaqëson një idhull. Pse? E thjeshtë ta thuash: falë tij, Shqipëria arriti ...

Jehona e ndërtimit të stadiumit të ri në mediat më prestigjioze botërore

Agjencitë ndërkombëtare të lajmeve dhe mediat më prestigjioze botërore i kanë bërë jehonë lajmit për prezantimin e projektit të stadiumit të ri në Tiranë. “Associated Press” në artikullin me titull “Shqipëria do të ndërtojë një stadium të ri 22,300 vendësh” shkruan se punimet ...

Shqipëria në “Play Station” me fanellat e reja

Prej ditës së enjten të pasionuarit e videolojës së famshme “Play Station” mund të blejnë diskun e versionit "UEFA Euro 2016" për “Play Station 4” dhe “Play Station 3”, ku edhe Shqipëria është pjesë e lojës, me kuqezinjtë që paraqiten me fanellat e reja të Europianit. Versioni i ...