Lajmet e fundit

Cana e Lenjani mbeten në stol te Nantes

Nantes ka barazuar 1-1 me Marseille në transfertë, duke marrë një pikë të rëndësishme që e mban në mesin e tabelës dhe e lejon të shohë me qetësi nga fundi i sezonit. Në këtë sfidë të dy shqiptarët e Nantes, Lorik Cana dhe Ermir ...

Derbi kuqezi në Zvicër s’ka fitues

Futbollisti i Kombëtares, Burim Kukeli, me ekipin e Zurich-ut, ka pësuar një humbje me rezultatin 3-0 në fushën e Young Boys-it. Vendasit ishin më të mirë dhe arritën tri pikë shumë të rëndësishme. Golat i shënuan Sulejmani (13’), Horo (47’) dhe Gerndt (62’). Kukeli luajti 90 minuta, ...

Gashi humbet penallti me Koloradon

Sulmuesi shqiptar, Shkëlzen Gashi dhe Colorado Rapids po shkëlqejnë në kampionatin amerikan, MLS duke qenë për momentin dhe një kandidate për titullin. Fitorja 3-1 ndaj Seattle Sounders e ka vendosur në vendin e parë në kampionatin amerikan. Në këtë sfidë luajti edhe futbollisti i kombë...

Memushaj shënon gol me peshë

Mesfushori shqiptar, Ledian Memushaj po e mbyllin në mënyrën më të mirë sezonin bashkë me skuadrën e tij, Peskarën, që fitoi 2-1 ndaj Breshias. Peskara e pa veten në disavantazh, por në minutën e 52-të kapiteni Memushaj shënoi me kokë pas një goditjeje nga ...