Lajmet e fundit

Cikalleshi rikthehet në fushë

Sulmuesi kuqezi, Sokol Cikalleshi është rikthyer në dispozicion të skuadrës së tij, Basaksehir, që u ndal në barazim në shtëpi në sfidën ndaj Sivaspor. Kavajasi e nisi nga stoli, për të hyrë në fushë në minutën e 67-të, kur rezultati ishte 1–2 për miqtë. Cikalleshi ...

Mavraj e Koln sigurojnë Bundesligën

Mbrojtësi i Kombëtares, Mërgim Mavraj ka festuar me skuadrën e tij gjermane, Kolni qëndrimin në Bundesligë. Në ndeshjen e luajtur të dielën klubi i shqiptarit ka mundur thellë 4-1 Darmstadin. Dy herë Antoni Modeste dhe dy herë të tjera Marsel Rize i kanë dhë...

Revista e UEFA-s, speciale për Shqipërinë

Revista javore e UEFA-s i ka dedikuar një speciale suksesit historik të Shqipërisë, që u kualifikua për herë të parë në filanet e një Europiani. Tre prej personazheve të këtij suksesi, trajneri Gianni De Biasi, kapiteni Lorik Cana dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi, kanë treguar emocionet, që nga ...

Kartoni i kuq, Ajeti një ndeshje në tribunë

Mbrojtësi i Kombëtares Arlind Ajeti do të mungojë vetëm një ndeshje për Frozinonen, pas kartonit të kuq marrë në Verona ndaj Kievos. 22-vjeçari i kombëtares shqiptare ka shkëlqyer këtë vit, duke qenë ndër titullarët e padiskutueshëm te Frozinone, por ...