Lajme

Konferenca nr.4: Flasin Xhaka dhe Roshi

Taulant Xhaka dhe Odise Roshi, kanë qenë dy futbollistët, që kanë dalë në konferencën për shtyp të organizuar në kompleksin sporti të Bad Wasterdorf të Austrisë. Në orën 12.00 at ju janë përgjigjur pyetjeve të gazetarëve. “Kemi në grup skuadra shumë të vështirë me ...

Memushaj merr leje të përkoshme

Ledian Memushaj, pasi ka zhvilluar edhe seancën e parë stërvitore, është larguar nga kampi kuqezi, në Bad Wasterdorf. Mesfushori ka udhëtuar drejt Peskarës për t’ju bashkuar klubit të tij. Largimi i tij, përkohësisht nga skuadra kombetare është kryer, sipas marrëveshjes paraprake ...

Stërvitja e pasdites, marrin pjesë edhe 4 të sapoardhurit

Përsëri intensitet dhe seriozitet, të gjitha këto në sytë e dhjetra tifozëve shqiptarë, që kanë ndjekur për rreth 75 minuta stërvitjen e kombëtares sot pasdite. Ajo ka filluar në orën 17.30 dhe ka patur më shumë element tektikë dhe tektike brenda saj. Fillimisht janë ...

Rregullorja, futbollistët njihen me ndryshimet

Menjëherë pas përfundimit të drekës, në orën 13.00, futbollistët dhe një pjesë e stafit janë grumbulluar në sallën e mbledhjeve të hotel “Falkensteiner”, për tu njohur me ndryshimet e fundit që kanë ndodhur në rregulloren e futbollit. Ishte një takim i programuar më parë, ...