Lajme

Sot pasdite, stërvitja e fundit

Sot pasdite ekipi kombëtar ka zhvilluar edhe stërvitjen e fundit përpara ndeshjes me Katarin. Stërvitja ka nisur në orën 17.30, me nxjemje dhe lojë. Pastaj futbollistët kanë zhvilluar një seri sprintesh dhe ushtrimesh të ndryshme. Stërvitja, si pjesë më të rëndësishme të ...

Fotot zyrtare, kombëtarja “pozon”

Ka qenë në programin e ditës së sotme, realizimi i fotove zyrtare të skuadrës kombëtare. Sipas një plani të hartuar nga zyra e shtypit, në bashkëpunim me stafin drejtues të ekipit, sot në dy fraksione kohe, pas mbledhjes së mesditës dhe pas konsumimit të drekë...

De Biasi: Jam i qetë, po punojmë mirë

Sot pasdite në orën 17,00, në kompleksin sportiv në Bad Waltersdorf, trajneri i Shqipërisë Gianni De Biasi, ka dhënë një konferencë për shtyp të programuar, përpara ndeshjes me Katarin që do të zhvillohet nesër pasdite në orën 17.30 në Harburg të Austrisë. Trajneri ka vlerë...

Paraditja, relaks dhe mbledhje

Pas pesë ditësh stërvitje intensive para dhe pasdite, sot kombëtarja e ka frenuar disi ritmin. Duke qenë se nesër do të zhvillohet miqësorja e parë, kundër Katarit, stafi teknik e kishte planifikuar më të relaksuar ditën e sotme. Futbollistët pasi kanë konsumuar ...