Lajme

Nesër mbërrijnë Kukeli dhe Veseli

Do të plotësohet edhe më organika e skuadrës kombëtare shqiptare. Nesër më datë 29 maj, do të mbërrijnë në Austri për tu vënë nën urdhrat e trajnerit De Biasi, dy futbollistë të tjerë. Blerim Kukeli dhe Frederik Veseli mbërrijnë nesër në ...

Tifozët, tjetër “mësymje” në hotel

Tashmë ata, janë bërë si të “shtëpisë”. Tifozët shqiptarë, prej ditësh vazhdojnë “mësymjen” e tyre pranë skuadrës kombëtare. Kështu ka ndodhur edhe sot, kur një grup i madh ka mbërritur rreth orës 10.00, nga Hartburgu për të parë nga afë...

Sot ora 17.00, konferencë për shtyp e De Biasit

Trajneri Gianni De Biasi, do të dalë sot në konferencë për shtyp, përpara ndeshjes kundër Katarit. Ajo do të zhvillohet në orën 17.00, në sallën e zakonshme të konferencave në kompleksin sportiv në Bad Wasterdorf. Trajneri do të flaës në lidhje me ndeshjen e nesë...

Stafi mjeksor konfirmon: Abrashi po rikuperon

Amir Abrashi vazhdon të stërvitet rregullisht me skuadrën kombëtare në çdo seancë. Futbollisti që në ditën e parë ka patur dhimbje në gju dhe në shpatull. Sipas stafit mjeksor të ekipit kombëtar, ai ka ardhur i dëmtuar. Që ditën e parë ka filluar ...