Lajme

Pasdite, stervitja zhvillohet intensive

Skuadra kombetare ka vazhduar programin e saj pasdite me seancen e dyte pergatitore e cila ka perfunduar ne oren 19.10. Per rreth 100 minuta kuqezinjte kane zbatuar rigozorisht programin stervitor te kontrolluar nga stafi dhe nen vezhgimin e trajnerit De Biasi. Ne qendren stervitore ne Bad Wasterterdorf, krahas mediave Shqiptare kane qene ...

Sot konferenca: Flet Berisha dhe Memushaj

Ledian Memushaj dhe Etrit Berisha, kanë qenë dy futbollistët që në orën 12.00, janë paraqitur sot në konferencën për shyp të rradhës pas stërvitjes në kompleksin sportv në Bad Ëaltersdorf. Fillimisht ka qenë Memusha,j që ka folur përpara gazetarëve. “Zgjedhjet i bë...

Kombëtarja mbështet iniciativat sociale

Ekipi kombëtar shqiptar, i cili po përgatitet në Austri për finalet e Kampionatit Europian “Francë 2016”, krahas veprimtarise sportive, mbështet edhe iniciativat sociale të shoqatave apo individëve në Shqipëri. Kjo ndodh prej vitesh dhe vazhdon të ndodhë edhe në këto ditë intensive grumbullimi e ...

Media ndërkombëtare, interes për kuqezinjtë

Çdo ditë në zyrën e shtypit të FSHF mbërrijnë kërkesa nga agjenci, television, gazeta dhe revista të rëndësishme ndërkombëtare. Ata kërkojnë të intervistojnë lojtarë të kombëtares së Shqipërisë, trajnerin Gianni De Biasi dhe Presidentin Armand Duka. Gjithashu kërkesa të ...