Lajme

Sot stërvitja e parë, taktikë dhe goditje

Ka përfunduar stërvitja e paradites e skuadrës tonë kombëtare, zhvilluar në kompleksin stërvitor në Bad Waltersdorf. Ajo ka zgjatur rreth 100 minuta, në një kohë të hapur dhe me diell të fortë. Pas nnxemjes së zakonshme me pasime dhe kuadrate, futbollistët kanë filluar ushtrimet fizike ...

UEFA, test antidoping me dhjetë futbollistë

UEFA ka qenë e pranishme në hotel “Frankenstein”, nëpërmjet grupit të saj për të kryer testet antidoping, tek disa futbollistë të kombëtares shqiptare. Është një kontroll rutinë, i cili aplikohet tek të gjitha skuadrat të cilat janë grumbulluar për tu përgatitur për finalet ...

Kombetarja, perfundon stervitja e pasdites

Vazhdojne me intensitet te larte pergatitjet e skuadres kombetare, ne Bad Wasterterdorf. Ne oren 17.30 nisi seanca e dyte stervitore. Te pranishem ne dispozicion te trajnerit De Biasi ishin te gjithe futbollistet dhe stafi. Seanca zgjati per rreth 100 minuta. Ne pjesen e pare te saj nen drejtimin e pergatitesit atletik u ...

Dita e dytë, zhvillohet stërvitja e paradites

Në ditën e dytë të qëndrimit zyrtar në Bad Ëaltersdorf, kombëtarja ka zbatuar pikë për pikë programin e përcaktuar nga trajneri De Biasi. Në orën dhjetë fiks, ka nisur seanca e parë stërvitore, e cila ka zgjatur për rreth 1 orë e 10 minuta. ...