Lajme

Shqipëria në “Play Station” me fanellat e reja

Prej ditës së enjten të pasionuarit e videolojës së famshme “Play Station” mund të blejnë diskun e versionit "UEFA Euro 2016" për “Play Station 4” dhe “Play Station 3”, ku edhe Shqipëria është pjesë e lojës, me kuqezinjtë që paraqiten me fanellat e reja të Europianit. Versioni i ...

“Ti Shqipëri më jep nder”, slogani kuqezi!

“Ti Shqipëri më jep nder!” është slogani me të cilin do të qarkullojë që nga 10 qershori, autobusi kuqezi i kombëtares shqiptare në “Francë 2016”. Edhe pse sondazhi, që prej disa javësh ndodhet në faqen zyrtare të UEFA-s dhe mbetet ende i hapur për 3 alternativa: “Ti Shqipëri ...

“De Biasi ka formuar një ekip solid”

“Kombëtarja që luftonte dikur për vendin e parafundit, tani është kthyer në një skuadër solide dhe me respekt, veçanërisht pas eliminatoreve të Kampionatit Europian ‘Francë 2016’. Bëhet fjalë për Shqipërinë”, shkruan në artikullin e botuar të enjten, gazeta më e madhe e Tirolit ...

Gashi, idhull i tifozëve në Denver!

Dy muaj i mjaftuan Shkëlzen Gashit që të bëhej një ndër futbollistët më popullor dhe beniamin i publikut të Kolorado Rapids. Skuadra amerikane është duke bërë paraqitje të shkëlqyera në kampionatin e MLS-së, përtej pritshmërive. Në gjashtë ndeshje ku është aktivizuar në ...