Lajme

Mavraj e Koln shumë pranë mbijetesës

Mbrojtësi i Kombëtares, Mërgim Mavraj është rikthyer në formacion me Koln-in, ndërsa skuadra e tij ka arritur të marrë një sukses mjaft të rëndësishëm të dielën në Bundesligë, duke fituar në shifrat 3-2 ndaj Mainzit. Në vija të përgjithshme Mavraj ka ...

Rashica, gol në barazimin e Vitesse-s

Sulmuesi i talentuar kuqezi, Milot Rashica vazhdon të dhurojë paraqitje mjaft pozitive me Vitesse-n në Eredivisie. Lojtari i kombëtares realizoi golin e vetëm për skuadrën e tij në barazimin 1-1 përballë Heracles. Ishte talenti ai që zhbllokoi rezultatin në minutën e 48-të , teksa ky ...

Aliji, mes më të mirë këtë javë te Basel

Dy lojtarët e Kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka dhe Naser Aliji kanë bërë një paraqitje pozitive me Basel-in këtë të dielë, teksa kampionët e Zvicrës arritën një fitore tenistike me rezultatin 7-0 ndaj St. Gallen. Mesfushori Xhaka luajti se zakonisht për 90 minuta, duke ...

Shala shndërrohet në heroin e Liberec

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Herolind Shala ishte ndër protagonistët kryesorë mes kuqezinjve që aktivizohen në Evropës, duke u shndërruar në hero Slovan Liberec ka një hero. Të shtunën e kaluar, ai shënoi të dy golat e takimit në suksesin 2-0 përballë Vysocina ...