Lajme

Viene, mberrin kombetarja

Kombetarja shqiptare e futbollit, ka mberritur sot ne " Vienna Internacional Airport" ne oren 16.50, me nje vonese prej 10 minutash, nga parashikimi. Delegacioni shqiptar i drejtuar nga Presidenti Armand Duka, menjehere pas daljes nga Aeroporti, ekipi kombetar u nis per ne ne Hotelin "Danub Hilton". Pas mberritjes, skuadra do te behet gat...

Kombetarja niset ne Austri

Kombetarja shqiptare e futbollit eshte nisur sot, ne oren 15.00, nga Aeroporti "Nene Tereza" i Tiranes, drejt Vienes, ku do te luaje miqesoren e pare ne kuader te pergatitoreve per France 2016. Ekipi ka mberritur ne aeroport, ne oren 14.00 dhe ka kaluar ne Sallen VIP, per tu ngjitur ne avionin e lin...

Kombetarja viziton dyqanin Macron ne Tirane

Kombetarja Shqiptare e Futbollit ka bere sot nje vizite prane dyqanit zyrtar te Sponsorit Teknik Macron e shoqeruar nga trajneri DeBiasi dhe Presidenti Duka. Te pranishem ishin edhe perfaqesues te kompanise Macron dhe nje numer I jashtezakonshem tifozesh te cilet prisnin me padurim mberritjen e Kuqezinjve. Ne pranine e ...

Në galanë “Prezantimi i uniformave të Kombëtares”

Përmes një ceremonie gala, Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar sot uniformat e reja të Kombëtares së Futbollit, që kuqezinjtë do të mbajnë veshur në finalet e Kampionatit evropian “Francë 2016”. Në eventin e organizuar na ambientet e Akademisë së Arteve në Tiranë dhe të drejtuar nga aktori i ...