Lajme

Uniforma e Europianit, FSHF promovon

Futbollistet e ekipit kombetar shqiptar, do te jene te pranishem ne nje gala per te prezantuar uniformat e reja te cilat do te jene te paraqitura ne Europianin France 2016. Nje ceremoni qe do te organizohet ne sallen e Universitetit te Arteve, neser ne oren 10:30 do te synoj te paraqese per...

Kombëtarja vijon përgatitjet për miqësoret

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit ka vijuar përgatitjet normalisht për dy miqësoret e programuara për muajin mars (ndaj Austrisë dhe Luksemburgut) në ambientet e resorit Tropikal në Durrës. Të martën në dispozicion trajnerit Gianni de Biasi kanë qenë të gjithë lojtarët e thirrur ...

Cikalleshi: keto miqesore te rendesishme

Sokol Cikalleshi ka qene futbollisti i dyte i Shqiperise qe foli ne konference per shtyp perpara mediave. "Jam i lumtur per minutat qe kam luajtur ne Turqi. Tani jemi ketu per kombetaren, edhe pse miqesoret jane te rendesishme per ato qe kerkon trajneri. Ndaj Austrise shpresojme te bejme nje rez...

Mavraj: Jemi nje grup solid

Ka qene Mergim Mavraj, lojtari i pare i kombetares qe ka folur sot ne ambientet e Resortit "Tropikal" ne Durres. "Ne duhet te luajme ashtu sic kemi filozofine tone dhe jo te shohim Austrine, Zvicren apo me pas Francen. Duhet te tregojme vlerat tona dhe te permiresohemi. Me shoket e e...