Lajme

Njoftim për shtyp

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka nisur përgatitjet në kuadër të dy ndeshjeve miqësore të radhës, që do të luhen ndaj Austrisë më 26 mars dhe Luksemburgut më 29 mars. Ditën e martë (22 mars 2016) në orë 12:00do të zhvillohet një konferencë për shtyp, ku para p...

De Biasi: Ti përvishemi punës

Trajneri i Shqipërisë, Giovanni De Biasi, ka dhënë sot në orën 10.30 një konferencë për shtyp për mediat. Në qendër të vëmendjes, kanë qenë dy ndeshjet miqësore, që Shqipëria do të luajë më 26 mars, kundër Austrisë në Vienë dhe më 29 mars ...

Rumani-Shqipëri, mund të aplikoni për bileta

Federata Shqiptare e Futbollit, njofton të gjithë tifozët dhe dashamirësit e skuadrës përfaqësuese, se kanë mundësi që të aplikojnë dhe të marrin bileta, për ndeshjen e tretë të kombëtares tonë në Europianin Francë 2016. Bëhet fjalë për ndeshjen e datës 1...

Shqipëria uron trajnerin de Biasi

Në sallën e konferencave, në Federatën Shqiptare të Futbollit, është organizuar një aktivitet promovues i titulluar “Shqipëria uron trajnerin de Biasi”. Ky aktivitet është organizuar për të uruar trajnerin e kombëtares së Shqipërisë për titullin “Pankina e Artë 2015”. Ditën e hënë n...