Lajme

Shqiperi – Gjeorgji, fillon shitja e biletave‏

Federata Shqiptare e Futbollit njofton te gjithe tifozet dhe te interesuarit se ka filluar sot shitja e biletave per Ndeshjen Miqesore “Shqiperi – Gjeorgji”, e cila do te zhvillohet ne daten 16 Nentor, ora 20.00 ne stadiumin "Qemal Stafa". Biletat do te mund te blihen online ne faqen zyrtare te FSHF-se ne...

Sekretari Shulku, zyrtarizon miqësoret

Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku ka dalë sot paradite në një konferencë për shtyp, në selinë e futbollit shqiptar. Në qendër të vëmendjes, ka qenë kalendari i miqësoreve të muajit nëntor. “Do të luajmë dy takime miq...

Presidenti Nishani dekoron Kombëtaren dhe FSHF

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani ka organizuar dje në orën 16.30, cermoninë zyrtare të dekorimit të ekipit kombëtar të futbollit dhe të Federatës Shqiptare të Futbollit. Në ceremoni merrnin pjesë Kryetari i Parlamentit Ilir Meta, Ministrija e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla dhe shu...

Kryeministri falenderon Kombëtaren

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, priti në ambientet e Kryeministrisë ekipin kombëtar të Shqipërisë dhe krerët e Federatës Shqiptare të Futbollit. Pëprara selisë së kreut të Qeverisë Shqiptare dhe përgjatë gjithë bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, me mijra qyt...