Lajmet e fundit

Ekipi zhvilllon stërvitjen e fundit në Itali

Kombëtarja shqiptare e futbollit, e cila prej pardje, qëndron dhe stërvitet në Bergamo të Italisë ka zhvilluar sot paradite stërvitjen e fundit, në këtë qytet. E programuar për në orën 10.30 ajo është ralizuar në kompleksin sportive të Atalantës. Klubi bergamask, mikpritës ...

Memushaj do të luajë për Peskarën

Lojtari më i rëndësishëm i klubit të Serisë B në Itali Peskarës, Ledian Memushaj është larguar për tek skuadra e tij, e cila do të luajë nesër ndeshjen e playoff-it për tu ngjitur në Serinë A. Ndryshe nga shokët e tij të ...

De Biasi: Të punojmë për të mos përsëritur gabimet

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi u shpreh pas miqësores me Ukrainën se rezultat në një miqësore nuk ka shumë rëndësi. Por tekniku shfaqi rezerva për mënyrën se si reagoi skuadra kur u gjend në disavantazh. “Rezultati në një miqë...

Mbyllet miqesorja, Shqiperia humbet me Ukrainen

Me fillimin e pjeses se dyte kombetarja gjendet ne dizavantazh. Nje aksion nga krahu i majte gjen hapesira ne mbrojtjen tone dhe Yarmolenko ne minuten 47 ka shenuar golin e dyte. Per Ukrainasit. Menjehere nis ofensiva kuqezi dhe krijohen diisa mundesi shenimi me Kacen, Sadikun dhe vecanerisht Lenjanin, qe goditi shtyllen ...