Lajmet e fundit

Me Ukrainen, barazim pjesa e pare

Ne nje stadium te dominuar nga tiozeria shqiptare, kombetarja ka barazuar ne pjesen e pare kunder Ukraines, ne miqesoren e fundit perpara Europianit. Shqiperia e nis lojen perseri e pergjumur ne fillim dhe ndeshkohet me gol. Ukraina kalon ne avantazh ne minuten e 7 duke gjetur te parreshtuar mbrojtjen shqiptare. Stepanenko ...

Ekipi pershendetet nga tifozet

Kane rezervuar nje pritje te ngrohte tifozet shqiptare' jashte dhe brenda stadiumit. Mbi nje ore e gjysem perpara ata kisin mberritur tek "Atleti Azzurri" dhe kane shoqeruar me ovacione daljen ne fushe te skuadres kombetare. Me ovacione jane pritur ne daljen njohese me fushen te gjithe kuqezinjte. Po keshtu edhe ...

Trajneri deklaron formacionin

Ne oren 18.00, trajneri De Biasi ka deklaruar formacionin ne mbledhjen e organizuar ne hotel. Ne oren 18.40 Shqiperia eshte nisur per ne stadium. Ne oren 19.00 ajo ka mberritur atje e pritur nga qindra tifoze. Ja formacioni me te cilin do te luaje Shqiperia ne "Atleti Azzurri": Berisha, Hysaj, Cana, Mavraj, Agolli, ...

Mediat italiane, vazhdon interesimi

Mediat vendase e kane percjelle dje, mberritjen e kombetares italiane te futbollit ketu ne Bergamo. Stadicionet e rendesishme si RAI Sport dhe SKY Sport, kanë përcjellë dje në mbrëmje kronika, intervista dhe reportazhe për kombëtaren shqiptare të futbollit. Edhe televizionet lokale, gjithashtu kanë bërë të ...