Lajmet e fundit

Dëmtohet Xhaka, rrezikon 1 muaj pushim

Mesfushori i Kombëtares, Taulant Xhaka, pësoi një dëmtim gjatë fundjavës, kur skuadra e tij fitoi titullin, ndërsa lojtari në fjalë i la vendin Alijit në gjysmën e pjesës së parë. Klubi i Basel-it njoftoi se mesfushori shqiptar do të qëndrojë disa javë ...

Agolli, titulli i tretë radhazi

Mbrojtësi i Kombëtares, Ansi Aglli fitoi me Qarabag-un titullin kampion për të tretin vit radhazi. Skuadra e shqiptarit mundi rivalen direkte, Ziran, me rezultatin 2-0 pas një ndeshjeje të dominuar. Qarabag-u do të luajë në turin e dytë të Champions League. Këtë sezon, skuadra e Agollit ...

Sadiku shpreson te mbijetesa

Sulmuesi i Kombëtares, Armando Sadikut dhe Vaduzi u kthyen te fitorja, duke shpresuar ende kështu te mbijetesa në ligën elitare të Zvicrës. Skuadra e shqiptarit arriti të mundë St. Galenin në transfertë me rezultatin 1-3. Një fitore mjaft e rëndësishme dhe 5 javë para pë...

Gjimshiti debuton në Serinë A

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti ka debutuar me Atalantën në transfertën e vështirë ndaj Napolit, e vlefshme për javën e 36 të kampionatit italian. Për futbollistin kuqezi kanë qenë 90 minutat e para në kampionatin italian, aty ku kaloi në janar pas pë...