Lajmet e fundit

Abrashi ngjitet në Bundesligë

Mefsushori i Armir Abrashi ka siguruar me Freiburg-un ngjitjen matematike në Bundesligë, pas një viti të kaluar te liga e dytë gjermane. Me suksesin e djeshëm në fushën e Paderbornit, ekipi i shqiptarit ka siguruar rikthimin në elitë. Me golat e realizuar nga Mike Frantz dhe Nils Petersen, ...

Hysaj, në qendër të merkatos

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj është në qendër të merkatos dhe, jo vetëm Bayern-i dhe skuadra të tjera, angleze dhe spanjolle, mes të cilave edhe Barcelona, duket se do të jetë më i diskutuari gjatë verës. Jo vetëm në Europian por edhe më ...

Cana rrëfen aventurën kuqezi për FIFA-n

Lorik Cana ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të FIFA-s. Kapiteni i Shqipërisë cilësohet si një luftëtar dhe djersët e tij janë parë me ngjyrat e disa skuadrave: PSG, Olimpique Marseille, Sunderland, Galatasaray, Lazio dhe, ekipi aktual, Nantes. Me 89 ndeshje të Shqipërisë, 33...

Talentet e Zagrebit bëhen protagonistë

Lokomotiva e Zagrebit është pranë kualifikimit në Europa League, ndërsa tre shqiptarët e saj Herdi Prenga, Eros Grezda dhe Endri Çekiçi vazhdojnë të jenë protagonistë. Talentet e Kombëtares U-21 ishin titullarë në fitoren 2-0 kundër Osijek-ut në Zagreb. Ndërkaq, Rijeka ka fituar sërish ...