Lajmet e fundit

Eurosport

Shqipëria kualifikohet për herë të parë ne nja Kampionat Europian , dhe fitorja 3-0 kundër Armenisë u siguroi vendin e dytë në Grupin I . Shqipëria , që nuk ka luajtur asnjëherë më përpara në Kampionatin Botëror dhe atë Europian , qëkur është future në keto ...

The San Diego Union Tirbute

Yerevan, Armeni -  Shqipëria kualifikohet për të parën herë në një kompeticion madhor  duke mundur Armeninë 3-0 të dielën , në ndeshjen e fundit kualifikuese për Kampionatin e ardhshëm Europian. Fitorja i mundësoi Shqipërisë vendin e dytë në Grupin I , pas Portugalisë që ...

Fox

Shqipëria u kualifikua për të parën herë në një kompeticion madhor ndërkombëtar të dielën , kur mundën Armeninë 3-0 , duke prenotuar vendin për në EURO 2016, së bashku me Rumaninë , që fitoi 3-0 me Ishujt Faroe.   Humbja me Serbinë në shtëpi , të ...

Albania welcomes home heroes after qualification for Euro 2016

n Tirana the streets were gridlocked on Sunday night while people flocked around the monument to the national hero, Skenderbeu, flares and fireworks erupting long into the night. In Pristina’s Filikaqa (“The Whistle”) bar the Albanian ambassador to Kosovo, Qemal Minxhozi, bought drinks for every punter in sight while ...