Lajmet e fundit

Stervitja e fundit ne “Ernst Happel”

Ka zhvilluar sot rreth ores 19.30 stervitjen e saj te fundit perpara ndeshjes me Austrine, kombetarja shqiptare e futbollit. Ekipi i drejtuar nga trajneri Gianni De Biasi, eshte stervitur ne stadiumin ku do te zhvillohet ndeshja miqesore, neser pasdite. Seanca stervitore eshte ndjekur nga drejtuesit e delegacionit, Presidenti Armand Duka, Sek...

Deklaron De Biasi: S’ kemi frike askend!

Trajneri i kombetares se Shqiperise Giovanni De Biasi, ka folur sot pasdite perpara mediave te interesuara per ndeshjen Austri-Shqiperi qe do te luhet neser ne "Hernst Hapel" te Vienes. "Ne do te luajme me kujdes, si ne Eliminatire", deklaroi De Biasi. Më pas drejtuesi i kombetsres deklaroi se do lua...

Viene, mberrin kombetarja

Kombetarja shqiptare e futbollit, ka mberritur sot ne " Vienna Internacional Airport" ne oren 16.50, me nje vonese prej 10 minutash, nga parashikimi. Delegacioni shqiptar i drejtuar nga Presidenti Armand Duka, menjehere pas daljes nga Aeroporti, ekipi kombetar u nis per ne ne Hotelin "Danub Hilton". Pas mberritjes, skuadra do te behet gat...

Kombetarja niset ne Austri

Kombetarja shqiptare e futbollit eshte nisur sot, ne oren 15.00, nga Aeroporti "Nene Tereza" i Tiranes, drejt Vienes, ku do te luaje miqesoren e pare ne kuader te pergatitoreve per France 2016. Ekipi ka mberritur ne aeroport, ne oren 14.00 dhe ka kaluar ne Sallen VIP, per tu ngjitur ne avionin e lin...